Бібліотечні уроки

Новорічні свята в бібліотеці

Свята і розваги – яскраві та радісні події в житті  юних користувачів бібліотеки. Кожний народ має свої національні свята та традиції. Бібліотека прагне долучити дітей до національних українських свят, таких як: новорічні та  різдвяні. Твори фольклору, пісні, вірші про Україну, природу, працю, які виконуються під час проведення заходів формують патріотичні почуття.




Свято наближається!!!



Кращий спосіб зробити дітей хорошими — зробити їх щасливими. Оскар Уайльд








5 лютого - Всесвітній день читання вголос
Під час перерви у стінах нашої школи пролунали прекрасні рядки  про рідну мову. (Відео до Всесвітнього дня читання вголос).
Володимир Самійленко 
   Українська мова
   (Пам’яті Т. Г. Шевченка)
Діамант дорогий на дорозі лежав, –
Тим великим шляхом люд усякий минав,
І ніхто не пізнав діаманта того.
Йшли багато людей й топтали його,
Але раз з тим шляхом хтось чудовий ішов,
І в пилу на шляху діамант він знайшов.
Камінець дорогий він одразу пізнав,
І додому приніс, і гарненько, як знав,
Обробив, обточив дивний той камінець,
І уставив його у коштовний вінець.
Сталось диво тоді: камінець засіяв.
11 лютого День безпечного Інтернету
Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх.
Інформаційна виставка: "Безпечний Інтернет".
Захід для учнів 5-9 класів "Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою"

Учні розгадували ребуси (Безпека в Інтернеті)
Конкурс"Інформаційний крокодил".Учні спробували показати наступні слова"хакер","вірус","спам" та ін.

Вікторина "Морський бій". Під час гри діти  по черзі називали позитивні та негативні сторони мережі Інтернет.





22 січня День Соборності

Щороку, 22 січня, українці святкують День Соборності. Ця дата символізує день об’єднання Української народної республіки та Західно-Української народної республіки в єдину державу. Акт злуки відбувся у 1919 році.
 З метою патріотичного виховання школярів та розвитку їхньої історичної обізнаності  бібліотекар О. КЛЮЧКА підготувала цікаву вікторину.  На учасників цього інтелектуального змагання чекало 50 запитань трьох рівнів складності. Вікторину провели у вигляді брейн-рингу.

Бібліотекар О.КЛЮЧКА  підготувала пізнавальну підбірку загадок для школярів. Учні змогли дізнатися, що таке державні символи, як вони виглядають, яке їхнє призначення. А також відгадати національні народні символи України.

У бібліотеці було представлено патріотичну підбірку гарних розмальовок для дітей різного віку. У папці зібрані шаблони малюнків різних варіанів складності – і прості зображення для діток-початкових класів, і більш деталізовані для учнів середніх класів (карта України, український національний одяг, вишиванка, державні символи України).


Учнів початкової школи чекав  у бібліотеці «ланцюжок літер», у якому потрібно було знайти більше інформації про нашу державу. Особливо дітей зацікавив «Квітник слів – символів України ».

Тема кохання- одвічна тема роздумів людства, одвічна тема мистецтва...
Кохання – незвичайне почуття. Воно наповнює людину щастям і її життя стає змістовним і світлим. 
Говоримо про кохання з 7 класом, залучаючи Р.Бернса «Любов»,  Г.Гейне «Коли настав чудовий май», К.Симонова  «Жди мене…», Лесю Українку "Відповідь", Ліну Костенко "Очима ти сказав мені: люблю" та ін.




21 жовтня виповнилося 65 років від дня народження Зірки Мензатюк- сучасної дитячої письменниці

До ювілейного дня, для учнів   7 класу  було проведено літературний квест "Подорож між світами ".  Діти виконували різноманітні завдання на "станціях": сканували QR-коди ( дізнавалися біографічні дані письменниці), розгадували ребуси ( за твором "Таємниця козацької шаблі"), працювали з "Хмаринками слів" (зі слів складали цитати ), мандрували замками та фортами України, складали Фейсбук сторінку літературному герою. 










💢Працювати в такій школі і з такими дітьми - велике щастя для вчителя!



Урок-квест
Тема: 155 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ М.КОЦЮБИНСЬКОГО
Мета: продовжити знайомство учнів із біографією і творчим доробком М.Коцюбинського; розвивати навики вивчення біографії письменника, усне мовлення учнів, розвивати образне і логічне мислення; стимулювати інтерес учнів до вивчення предмету, до читання взагалі; на прикладі життя                          М. Коцюбинського виховувати національну свідомість учнів, любов до свого народу, естетичний смак.
Обладнання: маршрутні листи, картки із завданнями, мобільний телефон для селфі.

Завдання квесту: пройти станції за маршрутним листом і виконати завдання.

Епіграф до уроку: « Михайло Коцюбинський — письменник сонячний. І не тільки тому, що «носив у душі сонце», як сам про себе казав... Уся його проза... — це світлий, відкритий простір для душі й духу» (О. Логвиненко).
Правила:
1. Учні об'єднуються в команди, вибирають капітана та назву команди.
 2. Команди отримують маршрутний лист, завдання,  яке треба пройти.
3. Учитель контролює хід гри, заповнює маршрутні листи, на дошці записує зароблені бали команд.

Маршрут:
1. Станція «Знайомство з М.Коцюбинським» (12б.).
2.      «Хмаринка слів» (4б.).
3.      «Фотостудія селфі» (8б.).
4.      «Бібліотечний експромт» (5б).

Максимальна кількість балів - 31.







Проект "Олександру Довженку – 125 "

За ініціативи вчителя української мови та літератури ПЕРЕПЕЛИЦІ  Ж. О.,  за сприяння  шкільного бібліотекаря КЛЮЧКИ О. М. і бібліотекаря сільської бібліотеки БАБЕНКО Т. В., за участі учнів ЮРЧЕНКО К., МІЩЕНКО А., ТОКАРЕВОЇ Р., ЄЛАГІНОЇ М., РОХМАЇЛ І., у рамках проведення читацького марафону «Читай українське» мовно-літературна студія «Ліра» представила проєкт «Олександру Довженку – 125». 


















Проєкт «Івану Котляревському – 250»

  За ініціативи вчителя української мови та літератури ПЕРЕПЕЛИЦІ  Ж. О.,  за  сприяння  шкільного бібліотекаря КЛЮЧКИ О. М. і бібліотекаря сільської бібліотеки БАБЕНКО Т. В., за участі учнів САСІНОЇ В., КИСЛОЇ А., за участі запрошеного гостя МАНДРИКІНОЇ Г. М., у рамках проведення читацького марафону «Читай українське» мовно-літературна студія «Ліра» представляє проєкт «Івану Котляревському – 250».




Немає коментарів:

Дописати коментар

26.10.2020 До Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек.   ІНТЕРАКТИВНИЙ КАРДМЕЙКІНГ Кардмейкінг  (англ. cardmaking; у перекладі card - ...